مقالات, وبلاگ

راهنمای خرید داکت اسپلیت

راهنمای خرید داکت اسپلیت:

راهنمای خرید داکت اسپلیت:

داکت اسپلیت یا اسپلیت یونیت کانالی امروزه به عنوان یکی از پرکابرترین تجهیزات تهویه مطبوع ساختمان های مسکونی و تجاری به حساب می آید.

داکت اسپلیت تشکیل شده است از دو قسمت :

هوارسان و کندانسینگ یونیت که توسط لوله های مسی که مایع مبرد در آن جریان دارد به هم مرتبط می باشند ، در واقع سرمایش داکت اسپلیت توسط مایع مبرد و به صورت جذبی می باشد و گرمایش داکت اسپلیت توسط کویل های آبگرم تعبیه شده بروری یونیت داخلی می باشد صورت میگیرد.

 

هوارسان و یا یونیت داخلی:

  • اسپلیت کانالی در قسمت سقف کاذب محل نصب قرار میگیرد، و از نظر ابعادی و معماری در واقع فضایی مفید را اشغال نیمکند،

به طور کلی محل نصب یونت داخلی داکت اسپیلت در قسمت ورودی به محل نصب در داخل سقف کاذب می باشد و انتقال هوای سرد و گرم نهایی از طریق یک کانال در ابعاد کوچکتر صورت میگیرد.

 

کندانسینگ یونیت یا پنل بیرونی دستگاه :

  • همانند کولرهای گازی کندانسور یا قسمت out door داکت اسپلیت ، جهت تخلیه و انتقال حرارت کمپرسور به خارج ، در فضای آزاد نصب می شوند مانند بالکن ، حیاط و غیره که با هر شرایطی سازگار بوده و احتیاجی به محافظت در مقابل برف و باران را ندارد ،

 کمترین مصرف برق برای داکت اسپلیت 14 امپر و کمترین صدا 49 دسی بل می باشد

در واقع مهمترین نکته ای که در هنگام خرید و انتخاب داکت اسپیلت باید توجه داشته باشد این است که بعد از محاسبه ظرفیت متناسب دستگاه ، میزان دسی بل تولیدی توسط فن دستگاه می باشد نباید بیشتر از 49 دسی بل برسد.

 مزایای استفاده از داکت اسپلیت :

  1. استقلال کامل سرمایش و گرمایش هر واحد
  2. عدم نیاز به اجرای تجهیزات تاسیسات مکانیکی دیگر از جمله پمپ ها، سختی گیر، لوله کشی مفصل.
  3. هزینه سرویس و نگهداری بسیار پایین تر در مقایسه با سیستم های چیلر مرکزی یا مینی چیلرهای مستقل خانگی.
  4. تقلیل حجم لوله کشی آب جهت کویل آب گرم دستگاه داکت اسپلیت با کویل آب گرم به نسبت چیلرهای خانگی
  5. عدم استرس یخ زدگی دستگاه در زمستان به واسطه وجود کویل آبگرم گرمایشی

شرکت تراز انرژی به عنوان شرکت بازرگانی در زمینه فروش و اجرا تخصصی انواع سیستم های تهویه مطبوع ، عرضه کننده انواع داکت اسپلیت و اسپلیت کانالی می باشد.

همچنین این شرکت در صورت نیاز و تقاضای مشتری پلان جانمایی داکت اسپلیت را به صورت سه بعدی ، و محل قرارگیری صحیح و همچنین ظرفیت های حرارتی و برودتی دستگاه را با نرم افزارهای تخصصی تهویه مطبوع محاسبه کرده و در اختیار کارفرما قراردهد.

بازگشت به لیست