9 شهریور 1395
نویسنده : تراژ انرژی
1802Asset 21
0Asset 22

راهنمای خرید پمپ سیرکولاتور

Asset 20 مدت زمان مطالعه :

راهنمای خرید پمپ سیرکولاتور

پمپ سیر کولاتور به عنوان حمل کننده آب و سرد و گرم که به عنوان حامل انرژی شناخته می شوند از مهترین تجیهزات موتورخانه می باشد، در صورتیکه به درستی سایز و انتخاب نشود کل سیستم سرمایش و گرمایش را دچار مشکلات عدیده ای می کند،  در واقع پمپ سیرکولاتور رابط بین دیگ حرارتی و مبدل های حرارتی از قبیل فن کویل ، رادیاتور و غیره می باشد مهترین پارامتر های انتخاب پمپ سیرکولاتور  : ۱- دبی پمپ سیرکولاتور تابع بار حرارتی و برودتی  سیستم می باشد ، یعنی با ظرفیت دیگ های حرارت مرکزی و یا چیلر دبی آن نیز تغییر میکند. ۲ - هد پمپ سیرکولاتور به طولانی ترین مسیر مبدل حرارتی بستگی دارد نه به ارتفاع ساختمان (ب ۳- دور موتور پمپ که اصولا ۱۴۵۰ rpm می باشد ۴- اقلیم منطقه نصب از نظر سرد سیر بودن در هنگام انتخاب پمپ سیرکولاتور به این نکته توجه داشته باشید که قرار نیست بر ارتفاع استاتیکی ساختمان غلبه کنیم.  

 انواع پمپ سیرکولاتور  :

پمپ سیرکولاتور به دو صورت خطی و زمینی طراحی و ساخته میشوند. معولا زیر ۱۰۰ gpm  از پمپ های خطی و بالای آن از پمپ های سیرکولاتور زمینی استفاده میکنیم.  

انواع پمپ های سیرکولاتور مورد استفاده در موتور خانه :

۱- پمپ سیرکولاتور  شوفاژ یا  مبدل هایی حرارتی :خطی یا زمینی برای به گردش در آوردن آب سرد یا گرم درون مبدل های حرارتی مانند رادیاتور فن کویل و .... ۲- پمپ خطی منبع کویل دار : برای هم زدن و یکسان سازی دمای بالا منبع و پایین منبع از یک پمپ خطی بسیار کوچک که پمپ solution یاهم زن نامیده میشود مانند  UPS 25-40 گراندفوس ۳-پمپ برگشت آبگرم : برای ساختمان های بیش از ۴ طبقه توصیه میشود
این مطلب را به اشتراک بگذارید
Asset 16 Asset 17
تماس و استعلام قیمت از شرکت

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
*

UA-28094384-1
Join Waitlist We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.